...aktualności

Wycieczka do Fabryki Bombek

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, więc grupy starszaków udały się na wycieczkę do fabryki bombek. Tam przedszkolaki poznały cały cykl produkcyjny, którego efektem końcowym były przepiękne ozdoby choinkowe. Prawdziwy zachwyt wzbudziła jednak sala, w której wyeksponowane zostały ręcznie malowane bombki. Niektóre z nich to małe dzieła sztuki.

GRUPA V 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

20. i 21. listopada do grona dzielnych przedszkolaków dołączyły grupy Motylków i Biedronek. Zanim Maluchy złożyły "Przysięgę Przedszkolaka", pokazały, jak wiele już potrafią. W czasie występu śpiewały, tańczyły, grały na skorupkach od orzechów i recytowały wierszyki. 

Grupa Motylków

Grupa Biedronek

Jesień w grupie Bączków

Grupa Bączków bardzo aktywnie spędza czas. Najstarsze przedszkolaki zwiedziły ratusz, dowiedziały się, na czym polega praca urzędników...

 

... odwiedziły także Bibliotekę Miejską,

a pod koniec października obchodziły Halloween

Dzień Pandy

Z okazji Światowego Dnia Pandy przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Nawet maluchy wiedziały, że nasze przedszkole nosi imię tego niezwykłego niedźwiadka. Dzieci miały okazję poznać różne ciekawostki z życia pandy, dowiedziały się, jak ważna jest ochrona gatunków zagrożonych. Przepiękne maski oraz uśmiech na twarzach dzieci sprawiły, że ten dzień z pewnością wpisze się na stałe do kalendarza przedszkolnych uroczystości.

Dzień Niepodległości w przedszkolu

Z okazji Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel, podczas którego przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego 11 Listopada jest ważną datą dla Polaków. Bardzo cieszy nas, że wielu starszaków zaśpiewało wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci przygotowywały w tym dniu flagi lub kotyliony.

  

Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Na początku listopada grupa II zaprosiła Panią Magdalenę, która jest pielęgniarką. Przybliżyła ona Biedronkom swój zawód. Zmierzyła przedszkolakom temperaturę, zaprezentowała zestaw do robienia zastrzyków. Niezwykłą atrakcją okazał się stetoskop, za pomocą którego maluchy słuchały bicia swojego serca. Pani Pielęgniarka przy pomocy ilustracji opowiedziała nam, jak ważne dla naszego zdrowia jest przestrzeganie zasad higieny osobistej. Na koniec dzielne zuchy otrzymały kolorowanki oraz światełka odblaskowe. Dziękujemy Pani Magdalenie za wspaniałe spotkanie.

 

Przedstawienie pt. "Kolory Jesieni"

W listopadowy poranek na naszych przedszkolaków czekała niespodzianka. Po raz kolejny zawitał do nas teatr MAG-MA. Razem z aktorami wyruszyliśmy na poszukiwanie sukni Pani Jesieni. Dzięki temu, że rozwiązaliśmy wszystkie zagadki, cała historia skończyła się szczęśliwie.

"Kolorowa Jesień"

Polska złota jesień rozgościła się na dobre, a w naszym przedszkolu eksplodowała paletą barw. Wszystkie grupy zaprezentowały się wspaniale w krótkich scenicznych formach. Oryginalne stroje, zabawne utwory literackie oraz muzyczne sprawiły, że poczuliśmy się prawdziwymi aktorami. Gratulujemy naszym dzielnym i utalentowanym przedszkolakom wspaniałych występów!

"W zdrowym ciele zdrowy duch" - przedstawienie teatralne

W październiku gościliśmy w przedszkolu Teatr MAG-MA. Obok profesjonalnych aktorów wystąpiły także przedszkolaki. Zabawne sytuacje pokazały nam, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie. Rozumiemy doskonale, co oznacza powiedzenie "W zdrowym ciele zdrowy duch".

"Odkrywamy Amerykę" razem z muzykami z Filharmonii Pomorskiej

W październikowy poranek spotkaliśmy się z muzykami z Filharmonii Pomorskiej. Za pomocą dźwięków przybliżyli nam kulturę Ameryki Północnej.

Świętujemy urodziny

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym mieliśmy okazję wspólnie świętować urodziny dzieci, które przyszły na świat we wrześniu i październiku. Po złożeniu życzeń, odśpiewaniu "Sto lat" i wręczeniu upominków, jubilaci poczęstowali wszystkich przedszkolaków pysznymi tortami upieczonymi przez nasze wspaniałe kucharki.

 

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UKW

Grupa IV  i V udały się niedawno na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Tam na starszaków czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki oglądały m.in. pień, który wyglądał jak noga słonia i korę przypominającą wyglądem żołnierskie moro. Ponadto dzieci wąchały liście z "ciasteczkowego drzewa" oraz rozpoznawały drzewa po ich owocach i liściach.

GRUPA IV

 

GRUPA V

Otwarcie boiska nad Balatonem

W słoneczne październikowe przedpołudnie najstarsze przedszkolaki udały się na oficjalne otwarcie boiska nad Balatonem. Ogromną niespodziankę sprawił naszym dzieciom prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski, który zaprosił dwoje starszaków do przecięcia wstęgi. Emocje sięgnęły zenitu, gdy na boisko wkroczyły drużyny: policjantów oraz strażników miejskich. Sportowe zmagania stróżów prawa zakończyły spotkanie.

Zwiedzamy Bydgoszcz

Poznaliśmy nasze osiedle, teraz przyszedł czas na zwiedzanie przepięknych zakątków naszego miasta. Grupa IV i VI wybrały się m.in. w okolice Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej. Te miejsca są wizytówką Bydgoszczy i dumą bydgoszczan.

Grupa IV

Grupa VI

W świecie książek

Przedszkolaki z grupy V odkrywały niezwykły świat literatury dziecięcej. Spacerując uliczkami wyznaczonymi przez regały pełne książek, oglądały zbiory zgromadzone w Bibliotece (w Filli nr 1 dla dzieci i młodzieży w Bydgoszczy). Naszym przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu była Pani Ewa, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Świetne odpowiadaliśmy na wszystkie zagadki, także te dotyczące przepisów ruchu drogowego

Zwiedzamy nasze osiedle

Osiedle Bartodzieje nie ma dla nas żadnych tajemnic. Niedawno grupa IV oraz VI udały się na spacer po tym urokliwym zakątku naszego miasta. Po raz kolejny zachwycaliśmy się widokiem Balatonu w jesiennej szacie. Zobaczyliśmy, gdzie znajdują sie szkoły podstawowe, które wkrótce lepiej poznamy. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Grupa IV

Grupa VI

 

Akademia Aquafresh

30 września pobiliśmy rekord Guinnessa w kategorii "Największa liczba osób myjących zęby w tym samym czasie". 313328 przedszkolaków z całej Polski o ustalonej godzinie przez dwie minuty myło ząbki w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków.

Z wizytą w Teatrze Polskim

Grupa starszaków udała się na przedstawienie pt. "Plastusiowy pamiętnik". Wizyta w Teatrze Polskim z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Wszyscy wspaniale się bawili oglądając przygody Plastusia.

Grupa IV

Grupa VI

Wrześniowe spacery

Przepiękna wrześniowa pogoda zachęciła grupy starszaków do spaceru na skrzyżowanie ulic. Okazało się, że dzieci doskonale znają podstawowe zasady ruchu drogowego.

Maluchy we wrześniu także nie próżnowały. Pierwsze spacery wzbudziły ogromne emocje.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

W dniu 23. września w święto Tekli w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Gościem specjalnym był Król-Bulwa. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się Olimpiada w Kartofelkowie. Konkurencji było wiele: szukaliśmy koszyków z ziemniakami, rzucaliśmy do celu, biegaliśmy slalomem z pyrą na łyżce. Po tańcach i pląsach przy muzyce nadszedł czas na degustację upieczonych w przedszkolnym ognisku przepysznych ziemniaków.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia wspaniałych Ziemniaków-Cudaków, które dzieci razem z rodzicami przygotowały na dzisiejsze święto. Gratulujemy niezwykłej kreatywności! Wszystkie prace można podziwiać w naszym holu.

 

Dzień Kibica

 

Z ostatniej chwili:
Serdecznie dziękujemy za odpowiedź i oczywiście trzymamy kciuki za Reprezentantów Polski !!!
http://www.pzps.pl/Dla-takich-KIBICOW-gramy-Dla-Wszystkich.html

W oczekiwaniu na mecz Polska - Rosja nasi mali kibice postanowili zagrzać do boju polskich siatkarzy. Po odśpiewaniu Hymnu Polski Pani Dyrektor przecięła wstęgę i rozpoczęła się zabawa. Biało-czerwone stroje, szaliki, czapki i inne rekwizyty sprawiły, że poczuliśmy się jak w strefie kibica. Dzieci z wypiekami na twarzy prezentowały okrzyki mające zdopingować naszą reprezentację. Nie zabrakło oczywiście tańców z pomponami, barwnych korowodów oraz konkursów. Nasze serca przepełniała duma z tego, że jesteśmy Polakami i mamy tak wspaniałą drużynę oraz kibiców.

 

Audycja muzyczna pt. "Koncert dla ludzi wolności"

Pełne harmonii dźwięki przeniosły naszych przedszkolaków do świata ludzi wolności. Artyści z Filharmonii Pomorskiej zaprezentowali wzruszający program artystyczny, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przedstawienie kukiełkowe "Bezpieczne zabawy w przedszkolu"

Wrzesień powitał nas nie tylko wspaniałą pogodą, ale również wieloma atrakcjami, które czekały na naszych milusińskich w przedszkolu. Z wypiekami na twarzy śledziliśmy przygody Jasia i jego nowego kolegi. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachowywać się nie tylko w przedszkolu, ale również na placu zabaw.

Dzień hawajski

Aloha!

Tym słowem powitaliśmy naszych przedszkolaków, wręczając im lei, czyli hawajski wieniec, który jest symbolem m.in. przyjaźni i szacunku. Kolorowe stroje z hawajskimi akcentami wprowadziły wakacyjną atmosferę w przedszkolu.      Wspaniałą zabawę rozpoczęliśmy tradycyjnym hawajskim tańcem hula. Liczne atrakcje przeplatane były ciekawostkami dotyczącymi kultury i zwyczajów Hawajczyków.